Czy TRUE TEST można bezpiecznie stosować do diagnostyki w przypadku pacjentów uczulonych na naturalny lateks?

TAK! TRUE TEST nie zawiera lateksu ani jako alergenu ani jako składnika elementów, z których jest zbudowany. Dlatego też jego stosowanie jest bezpieczne dla osób uczulonych na lateks.

W jaki sposób należy przechowywać i magazynować TRUE TEST? Kiedy upływa termin ważności testu?

TRUE TEST należy przechowywać w lodówce (+2˚C do +8˚C). Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować TRUE TEST po upływie terminu ważności, który jest podany na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca.

Czy TRUE TEST można stosować u dzieci?

TRUE TEST nie jest zalecany do stosowania u dzieci, ponieważ nie potwierdzono jego bezpieczeństwa i skuteczności u tych pacjentów.

Czy TRUE TEST może być stosowany w przypadku kobiet w ciąży i karmiących piersią?

Nie zaleca się stosowania zestawu TRUE TEST u kobiet w ciąży. Jest ważne, aby poinformować lekarza, jeśli kobieta jest w ciąży lub gdy istnieje podejrzenie, że może być w ciąży. Nie zaleca się stosowania zestawu TRUE TEST u kobiet karmiących piersią.

Czy TRUE TEST może być stosowany w przypadku pacjentów będących w trakcie leczenia immunosupresyjnego?

Należy unikać stosowania testu w miejscu, w którym stosowano zewnętrznie leki kortykosteroidowe, antyhistaminowe, immunosupresyjne czy immunomodulacyjne. Co najmniej 2 tygodnie przed przeprowadzeniem testu należy przerwać stosowanie kortykosteroidów o działaniu miejscowym lub ogólnym, jeżeli dzienna dawka odpowiada lub przekracza dawkę 10 mg prednizolonu, ponieważ kortykosteroidy mogą zahamować pozytywną reakcję testową. Więcej informacji przekaże przedstawiciel SmartPractice.

Czy może wystąpić reakcja na składniki taśmy lub kleju znajdujące się w częściach testu?

Do budowy testu TRUE TEST użyto hypoalergicznych substancji. Podrażenienie skóry może wystąpić, lecz jest ono rzadkie. Uczulenie na składniki taśmy lub kleju jest rzadkie.

W jaki sposób uniknąć problemów z przyczepnością (przyleganiem) paneli TRUE TEST?

Zazwyczaj przyleganie paneli TRUE TEST do skóry jest dobre. Problemy mogą się pojawiać w przypadku: 1) nadmiernego owłosienia, tłustej skóry lub stanu zapalnego skóry w miejscu nałożenia panelu, 2) intensywnej aktywności fizycznej pacjenta, 3) zmoczenia plastra w wyniku kąpieli lub silnego pocenia się, 4) warunków klimatycznych takich jak wysoka wilgotność lub temperatura. Jeżeli to konieczne, można nakleić hypoalergiczny plaster na brzegach paneli.

Czy możliwa jest reakcja ogólnoustrojowa na skutek stosowania testów płatkowych?

Zgodnie z naszą wiedzą, do tej pory nie potwierdzono żadnych reakcji ogólnoustrojowych związanych ze stosowaniem testów TRUE TEST. Teoretycznie taka możliwość istnieje, jednak jest to uważane za bardzo rzadkie.